Reklama
Wpisany przez Admin    Poniedziałek, 21 Listopad 2011 07:57    PDF Drukuj Email
Termomodernizacja - wnioski końcowe

Szanowni Państwo

 

W związku z negatywną reakcją dużej grupy mieszkańców (około 50 osób, które odpowiedziały na ankietę e-mailową) na przedstawiony plan przeprowadzenia termomodernizacji a w szczególności na koszty wiążące się z obsługą kredytu oraz podniesieniem stawek FR, zarząd podjął decyzję o wycofaniu się z tej propozycji. Pomysł skorzystania z programu termomodernizacji wynikał z faktu, że bez finansowania z zewnątrz, niestety nie jesteśmy w stanie wykonać w pełni żadnej z poważnych inwestycji (remont dachów, docieplenie ścian, naprawa elewacji itd.) w perspektywie czasowej krótszej niż 5 lat. Rozważyliśmy argumentację bardzo wielu osób obawiających się o bezpieczeństwo finansowe osiedla w przypadku tak długotrwałego zobowiązania, szczególnie z uwzględnieniem otaczającej nas rzeczywistości (choćby zagrożeniem braku płynności finansowej kilku dużych krajów UE i niejasnym konsekwencjom mogącym z tego wyniknąć dla wszystkich).

Zbieranie podpisów pod zaproponowaną wersją uchwały jest z góry skazane na niepowodzenie i dlatego proponujemy aby listę inwestycji, sporządzoną przez audytora odłożyć do dyskusji na najbliższe zebranie roczne. Będziemy dążyć do tego by zostało ono zwołane najwcześniej jak to możliwe (połowa lutego 2012). Po dłuższym zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że zwoływanie zebrania nadzwyczajnego na chwilę obecną nie rokuje nadziei na wypracowanie rozsądnego i kompromisowego rozwiązania.

Na walnym zebraniu współwłaścicieli będziemy chcieli zaproponować włączenie mniej kosztochłonnych inwestycji do planu gospodarczego bądź alternatywnie zawieszenie wszelkich inwestycji (oprócz niezbędnych), do czasu zgromadzenia na koncie funduszu remontowego wystarczających kwot do przeprowadzenia solidnego remontu naszego osiedla. Wówczas wspólnie zdecydujemy o harmonogramie wykonywania poszczególnych prac.

 

Z poważaniem

Zarząd Wspólnoty Mieszkańców Osiedla Topoli

Zmieniony ( Poniedziałek, 21 Listopad 2011 08:01 )